Při koupi koně je velmi důležité, abyste si vybrali koně, který vám sedne. Koně, který bude odpovídat vašim představám o vysněném koni. Dobře, ne všichni hned najdou svého vysněného koně, někdy je nutné si z koníka toho vysněného koně udělat.

Jasno byste měli mít v tom, co chcete s koníkem dělat. Chci pouze kamaráda na občasné vyjížďky do přírody? Nebo bych se ráda někdy účastnila nějakých hobby závodů? Nebo mám ještě větší sportovní ambice?

Pak také musíte dát do úvahy míru vašeho jezdeckého umění. Těžko si někdo, kdo jezdí půl roku a zrovna začal cválat na jízdárně, koupí mladého temperamentního plnokrevníka.

Také je důležité vědět, jakého koníka z hlediska povahy byste chtěli. Máte raději klidná zvířata, která s vámi nikam neutečou? Nebo máte rádi živější koně, se kterými bývá práce ještě zajímavější? Nebo vám nevadí ani nezastavitelný magor?

Jako první kůň se obecně doporučuje nějaké klidné, starší zvíře, které má dost zkušeností na to, aby vám je předalo. To je ideální varianta. Ale záleží na vás, jakého koně byste chtěli.

Je dobré, vybrat si zvíře, které je jak příjemné na ježdění, tak i na ošetřování. Je velmi složité najít někoho, kdo by se vám v době vaší nepřítomnosti postaral o problémového koně. A co víc, čím má kůň více zlozvyků, tím hůř se prodává.

Všechny texty a fotografie s podpisem www.equos.cz použité na tomto webu jsou mé vlastní a jsou chráněny autorským zákonem. Jejich použití na jiných webech bez mého písemného souhlasu není možné.

Komentáře

Share on Myspace