V 8:00 se všichni uchazeči sejdou v klubovně nebo restauraci, nebo prostě na místě, které je k tomu určené. Tam Vám komisaři sdělí, jak dnešní den bude vypadat a také jak se hodnotí ZZVJ. Komisi vždy tvoří 2 komisaří a 1 hlavní komisař. Potom si vylosujete čísla, podle kterých pojedete drezúru. V každém areálu je časový program jiný, já Vám sem dám příklad z Mělníka, kde jsem zkoušky skládala já.

V Mělníku hned po vylosování čísel, všichni jezdci si jdou opracovat koně a podle čísel, od 1 do 20, jedou drezurní úlohu Z1. Poté, co uchazeč s číslem 1 dojede drezúru, jde na předvádění, mezitím uchazeči s číslama 2,3,4,atd... jedou drezúru. Poté, co uchazeč s číslem 1 dodělá předvádění, jde na věž rozhodčích udělat testy. Během toho, co uchazeč s číslem 1 dělá testy, uchazeč s číslem 2 jede předvádí koně, 3. uchazeč jede drezúru.... A takhle to jde dále, dokud všichni nemají zajetou drezúru, udělané předvádění a napsané testy. Potom je krátká přestávka na oběd a potom se jede parkur. Parkur jezdci jedou v opačném pořadí než drezúru, tj. 20,19,18,.. Když mají všichni zajetý parkur, je krátká přestávka, během které se komise dohodne na výsledkách uchazečů. Přibližně v půl jedný všichni znají výsledky a jede se domů.

Všechny texty a fotografie s podpisem www.equos.cz použité na tomto webu jsou mé vlastní a jsou chráněny autorským zákonem. Jejich použití na jiných webech bez mého písemného souhlasu není možné.

Komentáře

Share on Myspace