Helma

Jakmile si na závodech sednete ne koně, musíte mít na hlavě zapnutou tříbodovou bezpečnostní helmu. Když už se rozhodnete, že si ji sundáte (i přes to, že parkurová pravidla to neumožňují), činíte tak na vlastní nebezpečí a odpovědnost za to nesete vy, nikoli pořadatel závodů nebo kdokoli jiný. Výjimku mají jezdci kategorie senior (nad 21 let), kteří si helmu mohou sundat při čestném kole, státní hymně nebo jiném ceremoniálu.

Boty

K předepsanému parkurovému úboru patří samozřejmě jezdecké boty. Boty mohou být vysoké i nízké, nízké musí být doplněny minichapsy. Co se týče barevného provedení, mohou být černé nebo hnědé.

Minichapsy

Pokud se rozhodnete pro nízké jezdecké boty, budete k nim potřebovat také minichapsy. Minichapsy musí být ve stejné barvě jako boty a musí být hladké a kožené.

Rajtky

Rajtky musí být bílé nebo béžové. Na skokové soutěže jsou povoleny i bílé rajtky s černým sedem.

Košile / tričko

Jezdec musí mít jezdeckou košili nebo jezdecké tričko. Tričko i košile mohou být jakkoli barevné, ale límeček a manžety u košile musí být bílé. Košile musí být doplněna jezdeckou vázankou (ale postačí i běžná vázanka). Lze ale startovat i v tričku se stojáčkem.

Sako

Sako je nejčastěji k vidění v černé, tmavě modré, tmavě zelené, šedé, hnědé nebo červené barvě. Povoleny jsou ale téměř všechny barvy, viděla jsem i světle modré nebo dokonce růžové. V případě velmi teplého počasí může sbor rozhodčích povolit startovat bez saka. V případě velkého deště může být povoleno startovat v dlouhém kabátu nebo nepromokavém plášti.

Bezpečnostní vesta

Na parkurech lze použít bezpečnostní vestu. Do 16 let včetně je vesta povinná po celou dobu, kdy jezdec sedí na koni.

Jezdecký bičík

Na parkurech je povolen bičík do maximální délky 75 cm.

Rukavice

Rukavice nejsou povinné, ale jsou povoleny v jakékoliv barvě. Nejčastější jsou však černé nebo bílé.

Všechny texty a fotografie s podpisem www.equos.cz použité na tomto webu jsou mé vlastní a jsou chráněny autorským zákonem. Jejich použití na jiných webech bez mého písemného souhlasu není možné.

Komentáře

Share on Myspace